Sęk w tym, że jesteśmy profesjonalistami

Brykiet kominkowy

Chcesz ogrzać mieszkanie lub domek, ale niezwykle ważna jest dla Ciebie ekologia? W kotłach, kominkach i piecach świetnie sprawdzi się brykiet. Ogrzewanie tym materiałem będzie nie tylko bardzo wydajne, ale również ekologiczne i tym samy zdrowe dla środowiska. A dlaczego? Bo to mieszanka tylko naturalnych składników: trocin drzew liściastych i iglastych. Co ważne… żeby powstał brykiet nie używa się żadnych sztucznych substancji wiążących. Jest wygodny, zdrowy i tani.

Brykiet kominkowy to materiał opałowy, który najczęściej produkowany jest z mieszanki różnych składników o właściwościach palnych. Mogą to być trociny, torf, miał lub węgiel drzewny albo słoma. Jest materiałem grzewczym o dużej wydajności, dlatego znacznie dłużej inne produkty utrzymuje ciepło. Jego wysoka kaloryczność pozwala na osiągnięcie dobrych warunków spalania. Zawartość energetyczna jednej kostki brykietu odpowiada zużyciu dwóch kostek drewna (o tej samej objętości). Charakterystyczna dla tego produktu jest stałopalność, dlatego kostka wypala się znacznie wolniej niż drewno lub węgiel i zdecydowanie dłużej od innych materiałów utrzymuje ciepło. Brykiet może być również stosowany jako rozpałka.

Specjalnie sprasowane kostki brykietowe nie absorbują wilgoci, dlatego łatwo je przechowywać i nie trzeba dodatkowo suszyć. To również wpływa na wysoką wydajność materiału. Można składować je nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale również na otwartej przestrzeni. Kostki brykietowe poprzez nowoczesne technologie produkcji po spaleniu nie zostawiają żadnych zanieczyszczeń w przewodach grzewczych. Nie powoduje korozji. Dzięki temu kominki, kotły i piece będą znacznie bezpieczniejsze. A jeśli w kominku jest szyba, pozostanie czysta, a nie osmolona. Brykiet nie brudzi rąk, ani przestrzeni wokół kominka. Ilość popiołu po spaleniu jest stosunkowo niska, a do tego można go wykorzystać jako nawóz do ogrodu.

Brykiet jest łatwo dostępny i co ważne można go kupić o każdej porze roku. Sprasowane kostki brykietowe są bardzo łatwe do przetransportowania zarówno przez firmy transportowe, jak i prywatne samochody. Również składowanie jest proste i wygodne. Rozmiary brykietu nie są duże, a sprasowany kształt kostki lub walca pozwala na jego ułożenie nawet w ciasnej piwnicy.

« »