Sęk w tym, że jesteśmy profesjonalistami

Brykiet Drzewny - skład drewna Grudziądz

Brykiet drzewny

Brykiet drzewny to niezwykle wydajne paliwo opałowe, które powstaje z odpadów drzewnych, takich jak na przykład trociny i zrębki. Jednakże nie każdy zdaje sobie sprawę z tego w jaki sposób powstaje ten cenny surowiec.

Otóż brykiet, a raczej materiał, z którego on powstaje poddawany jest długotrwałemu procesowi prasowania pod wysokim ciśnieniem. Brykiet drzewny najczęściej posiada kształt kostki lub walca, a do jego przerobu najadają się praktycznie wszystkie odpady drewniane, bez względu na gatunek drzewa. Warto również wspomnieć, że sam proces prasowania odbywa się w specjalistycznych prasach mechanicznych bądź też hydraulicznych – bez stosowania jakiejkolwiek masy wiążącej typu klej, itp.

Brykietem drzewnym można również rozpalić wędzarnię ogrodową. Taki brykiet jednak powinniśmy kupować w sprawdzonych sklepach internetowych z wędzarniami. Jednym z nim jest na przykład Drewpłyt. Oprócz brykietu znajdziemy w nim również zrębki wędzarnicze, drewienka do wędzenia, wędzarnie ogrodowe metalowe i drewniane, dobre grille, haki wędzarnicze do serów, mięsa, wędlin i ryb, rury i paleniska dymne, a także wiele innych oraz praktycznych akcesoriów wędzarniczych. Zapraszamy.

 

« »