Sęk w tym, że jesteśmy profesjonalistami

Pellet - skład drewna Grudziądz

Pellet

Pellet opałowy do bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy posiadają nowoczesne kotły opałowe, spalające biomasę. Jest to jedno z najtańszych paliw na rynku, natomiast najbardziej rozpowszechnionym pelletem jest ten, który pozyskujemy z drewna sosnowego.

Co jest pellet i jak wygląda? Otóż pellet wytwarza się z odpadków roślinnych, a najczęściej z drzew. Jednak może to być również trawa, słoneczniki i zboża. Pellet przyjmuje postać granulek nie większych niż kilka milimetrów, które pozyskuje się w trakcie procesu prasowania. Warto również wspomnieć, że ten rodzaj paliwa opałowego charakteryzuje się przede wszystkim bardzo niską wilgocią, a co za tym idzie: doskonała wydajnością opałową.

Czym jednak ogrzać wędzarnię do ogrodu? Okazuje się, że wystarczy wejść na stronę sklepu internetowego z wędzarniami Drewpłyt. Oprócz wędzarni ogrodowych drewnianych, murowanych oraz metalowych znajdziemy tu również zrębki wędzarnicze, brykiet drzewny, drewienka do wędzenia, ruszty do grilla i do wędzarni, dobre grille ogrodowe, haki wędzarnicze, a także mnóstwo innych oraz równie przydatnych akcesoriów wędzarniczych. Zapraszamy.

 

« »