Sęk w tym, że jesteśmy profesjonalistami

Rozpałka do grilla

12 października 2019

Każdy właściciel grilla ogrodowego zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że aby rozpalić ten ponadczasowy sprzęt to niezbędna do tego okazuje się oczywiście rozpałka do grilla. Wyróżniamy kilka rodzajów podpałek: podpałka w płynie, podpałka do grilla biała, podpałka wykonana z czytaj więcej »

Piece kozy

7 września 2019

Kozy to bardzo praktyczne, wolnostojące piece – idealne dla wszystkich miłośników obserwowania żarzącego się ognia. Posiadają wiele zalet, a główną z nich jest ich moc – okazuje się, że kozy potrafią ogrzać powierzchnię nawet do 100 metrów kwadratowych. Oprócz tego czytaj więcej »

Pellet

4 sierpnia 2019

Pellet opałowy do bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy posiadają nowoczesne kotły opałowe, spalające biomasę. Jest to jedno z najtańszych paliw na rynku, natomiast najbardziej rozpowszechnionym pelletem jest ten, który pozyskujemy z drewna sosnowego. Co jest pellet i jak czytaj więcej »

Drewno opałowe

15 lipca 2019

Drewno opałowe to takie, którym można zarówno rozpalić w kominku, uzyskując przy tym pożądane ciepło oraz z którego można wytworzyć na przykład wióry, zrębki wędzarnicze oraz brykiet drzewny do rozpalenia wędzarni ogrodowej. Jak widać drewno ma wiele zastosowań, natomiast najbardziej czytaj więcej »

Rozpałka do pieca

28 czerwca 2019

Każda rozpałka do pieca powinna spełniać kilka określonych norm, dlatego też wybór takiego produktu wcale nie jest łatwy. Jeżeli już zatem zastanawiamy się nad tym, po jaką rozpałkę do pieca sięgnąć, warto wspomnieć, że powinien być to produkt w miarę czytaj więcej »

Drewno kominkowe

10 czerwca 2019

Każdy, kto posiada kominek we własnym domu zapewne nie raz zastanawiał się nad tym jakie drewno do rozpałki nadaje się najbardziej. Otóż drewno kominkowe powinno być przede wszystkich suche oraz twarde. Nie poleca się również rozpalania w kominku drewnem pochodzących czytaj więcej »

Brykiet drzewny

12 maja 2019

Brykiet drzewny to niezwykle wydajne paliwo opałowe, które powstaje z odpadów drzewnych, takich jak na przykład trociny i zrębki. Jednakże nie każdy zdaje sobie sprawę z tego w jaki sposób powstaje ten cenny surowiec. Otóż brykiet, a raczej materiał, z czytaj więcej »

Brykiet kominkowy

4 kwietnia 2019

Chcesz ogrzać mieszkanie lub domek, ale niezwykle ważna jest dla Ciebie ekologia? W kotłach, kominkach i piecach świetnie sprawdzi się brykiet. Ogrzewanie tym materiałem będzie nie tylko bardzo wydajne, ale również ekologiczne i tym samy zdrowe dla środowiska. A dlaczego? czytaj więcej »

Transport krajowy i zagraniczny

3 kwietnia 2019

Firma Drewpłyt to nie tylko skład drewna czy usługi bezpośrednio z nim związane. Świadczymy również profesjonalne usługi w zakresie logistyki, takie jak transport krajowy i zagraniczny. Naszą ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i firm czy instytucji. Usługi transportowe czytaj więcej »

Pellet

2 kwietnia 2019

Kotły na pellet, kominki na pellet… Wokół wiele słychać o tym produkcie. Cóż to takiego? Czy jest ekologiczny? Czy służy tylko do ogrzewania? Pellet to jedno z odnawialnych źródeł energii. To nic innego, jak granulat, którego używa się do spalania czytaj więcej »