Sęk w tym, że jesteśmy profesjonalistami

Roboty ziemne Grudziądz

21 lutego 2020

Chcielibyśmy zaprezentować Państwu ofertę zaprzyjaźnionej lokalnej firmy zajmującej się robotami ziemnymi. Firma FPHU HYDRO-SPRZĘT H. Kankiewicz .z siedzibą w Piaskach koło Grudziądza zajmuje się wszelkiego rodzaju pracami ziemnymi, wyburzeniami budynków oraz transportem. Jeśli chcesz wykonać niwelację pod inwestycję, wykonać wykopy czytaj więcej »

Co to jest pellet wędzarniczy?

15 lutego 2020

Nie każdy właściciel własnego centrum wędzarniczego zdaje sobie sprawę z tego, że swoją własną wędzarnie może rozgrzać również pelletem wędzarniczym. To doskonałe oraz ekologiczne paliwo grzewcze, które nie pozostawia w naszym środowisku żadnych spustoszeń. Pellet od niedawna wchodzi w modę, czytaj więcej »

Co to jest pellet opałowy?

2 lutego 2020

Pellet opałowy jest coraz częściej kupowanym paliwem grzewczym. Kwalifikuje się do biomasy oraz stanowi alternatywne rozwiązanie dla gazu, węgla lub oleju. Czym jednak jest pellet i z czego jest wykonany? Otóż pellet to nic innego jak niewielkie oraz pachnące granulki czytaj więcej »

Co to jest brykiet wędzarniczy?

24 stycznia 2020

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, że jako paliwo rozpałowe do wędzarni idealnie sprawdza się brykiet. Czym jest zatem brykiet i jakie jest jego zastosowanie? Otóż brykiet to produkt pochodzenia roślinnego. Produkuje się go z drewna, a raczej z czytaj więcej »

Brykiet drzewny kominkowy

11 stycznia 2020

Brykiet drzewny kominkowy – z czego jest zrobiony Rozpalanie w kominku brykietem drzewnym kominkowym ma wiele zalet, o których nie każdy słyszał. Wyjaśnijmy najpierw, że brykiet kominkowy produkuje się z drewna, a dokładnie z jego odpadów, takich jak trociny, które czytaj więcej »

Drewno kominkowe i jego zastosowanie

3 stycznia 2020

Drewno kominkowe występuje najczęściej w postaci łupanych szczap o długości około 30 cm. Czy zatem świeżo ścięte drewno nadaje się do tego, aby rozpalić nim w kominku? Otóż zdecydowanie nie! Drewno kominkowe, które będzie idealne do wywołania płomienia w kominku czytaj więcej »

Eko opał – co to jest?

22 grudnia 2019

Ostatnimi czasy bardzo często słyszy się, że powinno się używać do ocieplania budynków tylko i wyłącznie ekologicznego opału. Taka potrzeba nie wynika znikąd. Powietrze, którym przyszło nam oddychać jest już do tego stopnia zanieczyszczone, że w trosce o zdrowie nas czytaj więcej »

Co to jest impregnacja?

11 grudnia 2019

Co to jest impregnacja? Szukasz produktów do impregnacji drewna, które pozwolą na jego długotrwałe użytkowanie? Jesteś w dobrym miejscu! Dlaczego impregnacja jest ważna? W naturalnych warunkach drewno jako część ekosystemu podlega pewnej degradacji. Jest to naturalny proces, a wpływ na czytaj więcej »

Płyty OSB – wszechstronne zastosowanie płyt OSB

30 listopada 2019

Drewno to wyjątkowy oraz trwały surowiec, który bardzo często wykorzystuje się w budownictwie. Z drewna powstaje również bardzo wiele produktów drewnopodobnych, takich jak na przykład płyty, które również mogą posłużyć nam jako idealny surowiec budowlany. Jedną z płyt powszechnego użytku czytaj więcej »

Więźby dachowe

20 listopada 2019

Więźba dachowa to stały i nieodzowny element wyposażenia każdego, spadzistego dachu. Jej główną funkcją jest przenoszenie obciążenia z pokrycia dachowego. Warto również wspomnieć, że od jej kąta nachylenia zależy stopień odprowadzenia wody – na wysokich dachach również nie gromadzi się czytaj więcej »