Sęk w tym, że jesteśmy profesjonalistami

Brykiet drzewny kominkowy

11 stycznia 2020

Brykiet drzewny kominkowy – z czego jest zrobiony Rozpalanie w kominku brykietem drzewnym kominkowym ma wiele zalet, o których nie każdy słyszał. Wyjaśnijmy najpierw, że brykiet kominkowy produkuje się z drewna, a dokładnie z jego odpadów, takich jak trociny, które czytaj więcej »

Drewno kominkowe i jego zastosowanie

3 stycznia 2020

Drewno kominkowe występuje najczęściej w postaci łupanych szczap o długości około 30 cm. Czy zatem świeżo ścięte drewno nadaje się do tego, aby rozpalić nim w kominku? Otóż zdecydowanie nie! Drewno kominkowe, które będzie idealne do wywołania płomienia w kominku czytaj więcej »

Eko opał – co to jest?

22 grudnia 2019

Ostatnimi czasy bardzo często słyszy się, że powinno się używać do ocieplania budynków tylko i wyłącznie ekologicznego opału. Taka potrzeba nie wynika znikąd. Powietrze, którym przyszło nam oddychać jest już do tego stopnia zanieczyszczone, że w trosce o zdrowie nas czytaj więcej »

Co to jest impregnacja?

11 grudnia 2019

Co to jest impregnacja? Szukasz produktów do impregnacji drewna, które pozwolą na jego długotrwałe użytkowanie? Jesteś w dobrym miejscu! Dlaczego impregnacja jest ważna? W naturalnych warunkach drewno jako część ekosystemu podlega pewnej degradacji. Jest to naturalny proces, a wpływ na czytaj więcej »

Płyty OSB – wszechstronne zastosowanie płyt OSB

30 listopada 2019

Drewno to wyjątkowy oraz trwały surowiec, który bardzo często wykorzystuje się w budownictwie. Z drewna powstaje również bardzo wiele produktów drewnopodobnych, takich jak na przykład płyty, które również mogą posłużyć nam jako idealny surowiec budowlany. Jedną z płyt powszechnego użytku czytaj więcej »

Więźby dachowe

20 listopada 2019

Więźba dachowa to stały i nieodzowny element wyposażenia każdego, spadzistego dachu. Jej główną funkcją jest przenoszenie obciążenia z pokrycia dachowego. Warto również wspomnieć, że od jej kąta nachylenia zależy stopień odprowadzenia wody – na wysokich dachach również nie gromadzi się czytaj więcej »

Drewno w Twoim domu

10 listopada 2019

Drewno to doskonały, a także naturalny surowiec, który można obrabiać w dowolny sposób. Dzięki temu uzyskujemy przeróżne produkty drewniane o dość szerokim zastosowaniu. Co można zatem wyprodukować z drewna? Otóż praktycznie wszystko. Mogą to być meble, drzwi, posadzka, parkiet, podłoga, czytaj więcej »

Rozpałka do grilla

12 października 2019

Każdy właściciel grilla ogrodowego zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że aby rozpalić ten ponadczasowy sprzęt to niezbędna do tego okazuje się oczywiście rozpałka do grilla. Wyróżniamy kilka rodzajów podpałek: podpałka w płynie, podpałka do grilla biała, podpałka wykonana z czytaj więcej »

Piece kozy

7 września 2019

Kozy to bardzo praktyczne, wolnostojące piece – idealne dla wszystkich miłośników obserwowania żarzącego się ognia. Posiadają wiele zalet, a główną z nich jest ich moc – okazuje się, że kozy potrafią ogrzać powierzchnię nawet do 100 metrów kwadratowych. Oprócz tego czytaj więcej »

Pellet

4 sierpnia 2019

Pellet opałowy do bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy posiadają nowoczesne kotły opałowe, spalające biomasę. Jest to jedno z najtańszych paliw na rynku, natomiast najbardziej rozpowszechnionym pelletem jest ten, który pozyskujemy z drewna sosnowego. Co jest pellet i jak czytaj więcej »