Sęk w tym, że jesteśmy profesjonalistami

Impregnacja

Dlaczego impregnacja?

Ocenia się, że około 5000 różnego rodzaju grzybów atakuje drewno. Są one przyczyną sinizny i pleśnienia drewna oraz, przyczyną rozkładu białego, szarego czy też brunatnego. W tym wypadku impregnacja zanurzeniowa ma na celu uodpornienie drewna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych oraz biologicznych.

Drewno jako materiał konstrukcyjny posiada wiele zalet, ale od pewnego czasu nałożono ograniczenia w stosowaniu drewna konstrukcyjnego w budynkach użyteczności publicznej z uwagi na jego zwiększoną palność. Dzięki impregnacji połączonej ze środkami ognioochronnymi można wydłużyć czas do zapalenia się konstrukcji drewnianej, ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia oraz zwiększyć szybkość zwęglenia warstw powierzchniowych. Odpowiednie zabezpieczenie drewna pozwala na zmianę jego klasyfikacji z materiału drzewnego łatwo zapalnego na materiał trudno zapalny, a co za tym idzie na poszerzenie zakresu zastosowań tego materiału w budownictwie.

Impregnacja zanurzeniowa drewna należy do najbardziej rozpowszechnionej metody zabezpieczenia więźby dachowej i różnego rodzaju konstrukcji drewnianych. Metodą impregnacji można nasycić drewno do 20% wilgotności. Ilość wchłoniętego środka można zmierzyć ważąc drewno przed i po impregnacji.

Wyświetlanie jednego wyniku

Wanna do zanurzeniowej impregnacji - skład drewna

Impregnacja zanurzeniowa drewna w Drewpłycie

W naszym składzie drewna impregnujemy drewno własne oraz drewno powierzone przez klienta. Oferujemy do impregnacji każdy rodzaj i gatunek drewna. Do impregnacji używamy impregnaty najwyższej jakości, które posiadają stosowne atesty. Dzięki temu możecie być pewni, że uzyskamy najwyższy stopień zabezpieczenia drewna przed ogniem, grzybami i owadami, poza tym nasze impregnaty posiadają długotrwały oraz odporny na wymywanie kolor wynikający z zawartości miedzi. Wymiary maksymalne naszej wanny zanurzeniowej: długość 13,50 m, szerokość 1,35 m, głebokość zanurzenia 1,50 m.

Zaimpregnowane drewno nie musi być przechowywane bezpośrednio pod dachem, ponieważ impregnat całkowicie utrwala się w drewnie.

Przedzwoń do naszego składu drewna na numer telefonu (56) 46 224 63, 784 077 768 lub wyślij zamówienie na impregnację, na adres e-mailowy: biuro@drewplyt.com.pl, albo po prostu odwiedź nas osobiście w Grudziądzu, dzielnica Tarpno, przy ulicy Mieszka I 7.

Zapraszamy do korzystania z naszej usługi impregnacji.